Засідання клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка

27 листопад 2013 р. відбулося чергове засідання клубу інтелігенції, на якому розглянуто такі питання:

  • презентація нової книги М. Влад «Кедрове Божелісся»;
  • 80 років Парасці Хомі – майстру художнього розпису;
  • 175 років від дня народження І.С. Нечуя-Левицького, українського письменника;
  • 125 років від дня народження Станіслава Вінценза, польського письменника, етнографа.

Відома українська письменниця Марія Влад провела презентацію своєї нової книги «Кедрове Божелісся», яка нещодавно побачила світ у видавництві «Писаний камінь».
«Кедрове Божелісся» – книга про Гуцульщину, бувальщину минулих століть, про людську гідність. Вона надзвичайно цікава, побудована на краєзнавчому матеріалі, розрахована на широке коло читачів.
Катерина Романівна Сусак – заслужений працівник освіти України, змістовно розповіла присутнім про Параску Хому – майстриню художнього розпису, заслуженого майстра народної творчості України, члена НСХУ, лауреата Всеукраїнської премії ім. Катерини Білокур, родом з с. Чернятин Городенківського району.

Параска Петрівна Хома – відноситься до Великих українок. Катерина Романівна згадує, як у вуз який вона очолювала, на навчання поступив син Параски Хоми. Одного разу він приніс роботи своєї мами і показав викладачам. Вони були вражені такою високою майстерністю. Пізніше Борис Возницький організовує виставку робіт Параски Хоми у м. Львові. В творах Параски Хоми переважають квітково-рослинні орнаменти. Мати такий талант – це Божий дар. Учасники клубу інтелігенції відправили вітального листа з нагоди ювілею.

Галина Олексіївна Кікоть – бібліотекар відділу обслуговування Косівської центральної районної бібліотеки, розповіла про життєвий і творчий шлях Івана Семеновича Нечуя-Левицького, українського письменника, якому в листопаді виповнилось 175 років від дня народження.

Вступивши на літературну ниву в 60-х роках ХІХ ст., Нечуй-Левицький одразу привернув до себе увагу читачів і критики. Створення яскравої, реалістичної постаті селянина-протестанта стало вагомим внеском художника в українській і світовій літературі. Змальовуючи українські національні теми, письменник протестує й самий процес їх формування починаючи з давнини. Він ніби перегортає сторінки історії і шукає відповіді на складні питання про витоки “народного руху”. Ця тема знаходить своє відображення в художніх творах письменника, які здобули світової слави. Г.О. Кікоть зробила огляд творів І. Нечуй-Левицького, які є у фондах бібліотеки.

Зіновій Іванович Библюк – голова клубу інтелігенції, зробив огляд життя і творчості польського письменника, етнографа, філософа, автора тетралогії «На високій полонині» Станіслава Вінценза.

Аделя Григорук, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії «Гуцульська етнографіка і гуцульщинознавство» Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України розповіла про життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської.

Секретар клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка             Кікоть Г.О.

Share

Comments are closed.

Оголошення

При Косівській міській бібліотеці відкриваються безкоштовні курси режисури, кіно та журналістики, які будуть проводити Генкалюк Руслан — режисер-документаліст та Цуприк Діана — тележурналіст. Запрошуємо всіх бажаючих! Контактні телефони: 0967673966, 0979111824

Архів публікацій