Засідання клубу Інтелігенції ім. І.А. Пелипейка

30 жовтня 2013 р. в Косівській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу Інтелігенції ім. І.А. Пелипейка. На порядку денному розглядались такі питання:

  • 115 років від дня народження Зої Сагайдачної – дружини великого художника Євгена Сагайдачного;
  • 8 жовтня – 85 років від дня народження Олександри Василащук (1928 р.), вчительки, поетеси родом з села Шешори Косівського району.

Про Зою Сагайдачну доповідав науковий працівник Косівського музею Гуцульщини та побуту Юрій Йосипович Джуранюк. Дружина відомого художника Євгена Сагайдачного – Зоя була фотохудожником і допомагала чоловікові. Це неординарна особистість, різносторонньо розвинена, громадська активістка.

На вшанування пам’яті до 85-річчя Олександри Василащук на клуб Інтелігенції був запрошений вчительський колектив художньої самодіяльності с. Шешор, який очолює дочка відомої поетеси – Галина. Також були запрошені всі бібліотекарі шкіл району, сільський голова Шешорської сільської Ради і вся родина: діти, онуки Олександри Василащук.

Пані Галина, дочка, розповіла про свою маму і разом з учасниками художньої самодіяльності зачитали поезію і зробили огляд 6 книг, які вже вийшли в світ. Сьома книга «Відлуння часу» готується до друку. Учасники художньої самодіяльності виконали багато пісень на слова О. Василащук про рідне село Шешори.

Share

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваш email не публікується. Обов’язкові поля позначені *.