Презентація книги «Гуцульщина у Львові»

17 травня у «Світлиці» центральної районної бібліотеки м. Косова відбулася презентація книги «Гуцульщина у Львові».

На презентацію були запрошені:

  • голова міста Косова М. Фокшей;
  • голова районного товариства «Гуцульщина», В. Шкурган;
  • голова районного товариства «Союз українок» А. Богдан;
  • голова клубу інтелігенції м. Косова З. Библюк;
  • бібліотечні працівники Косівського району, а також почесний гість із м. Львова, колишній косів’янин Володимир Васильович Гаюк.

Відкриваючи презентацію, директор Косівської центральної районної бібліотеки Я. Семанишин відмітив, що кожен раз Володимир Васильович, приїжджаючи у рідний Косів привозить з собою книги, журнали в дарунок бібліотеці. Сьогодні Володимир Васильович завітав до нас із презентацією книги «Гуцульщина у Львові». Ця книга — є виданням суспільно-культурного товариства «Гуцульщина» у Львові та Регіонального об’єднання дослідників Гуцульщини, за редакцією О.І. Масляника.

Пропонована книга «Гуцульщина у Львові» — перша спроба узагальнити кількадесятилітню діяльність суспільно-культурного Товариства «Гуцульщина», що у древньому галицькому місті не дало згаснути карпатській ватрі. Головні герої книги — вихідці з Гуцульщини, з різними долями і проблемами, але єднає їх палка незгасима любов до прадідівського краю, до колоритного субетносу, його традицій і багатої культури.

Володимир Васильович Гаюк являється одним із членів редколегії книги «Гуцульщина у Львові», а також активним членом суспільно-культурного Товариства «Гуцульщина у Львові».

Народився Володимир Гаюк 25 липня 1951 р. у Косові на Гуцульщині. Вищу освіту здобув у Львівському університеті ім. І. Франка 1974 р. Історик. З 1986 р. — директор Львівського музею історії релігії. З 1979 р. член Спілки журналістів України, автор і співавтор близько 300 публікацій з питань вітчизняної історії, політології, релігієзнавства. У 1990 р. організував при музеї видавництво «Логос», в якому побачило світ близько 200 видань. За свою невтомну працю нагороджений багатьма медалями та орденами. 18 квітня 2002 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». У 2011 році удостоєний найвищої нагороди Гуцульського Товариства — відзнаки «Патріот Гуцульщини».

Володимир Васильович розповів присутнім історію створення Товариства «Гуцульщина» у Львові та втілення задумів про написання цієї книги, а також навів цікаві факти із свого життя, переплітаючи серйозні теми з гумором.

Пан Володимир надзвичайно ерудована, мудра людина, цікавий співрозмовник, завжди бажаний гість у бібліотеці.

З словами вдячності виступив мер м. Косова М. Фокшей, який сказав, що «кожна книга — це вже історія. І такі люди, як Володимир Гаюк своєю невтомною працею пишуть її сторінки. Ми відчуваємо гордість за те, що у створенні книги «Гуцульщина у Львові» до числа редколегії ввійшов гуцул із Косова — пан Володимир».

Директор бібліотеки надав слово для виступу В. Шкурганові, З. Библюку, А. Богдан.

Пані Анна поділилася своїми враженнями від перегляду книги «Гуцульщина у Львові». Вона прийшла на захід із квітами зі свого городу, щоб передати їх матері Володимира — Ользі Іванівні Гаюк і подякувати їй за те, що зростила такого прекрасного сина — справжнього патріота Гуцульщини.

Доповненням до цього дійства стала виставка літератури під назвою «Гуцульщина в літературі», яку організувала завідувач сектором краєзнавства ЦРБ П. Гуралюк. Присутні довідались про те, що книгозбірня м. Косова містить в собі багато книг про наш гуцульський край та його славних синів і дочок.

На згадку про себе кожному із присутніх пан Володимир подарував свою працю — публіцистичний нарис про Івана Франка «Кандидат народу».

На завершення масового заходу Ярослав Васильович Семанишин від імені всіх присутніх щиро подякував Володимиру Васильовичу Гаюку за подаровані книги, а також побажав гостеві здоров’я і нових творчих звершень.

Завідувач сектором краєзнавства
Косівської ЦРБ П.В. Гуралюк

Share

Comments are closed.

Оголошення

При Косівській міській бібліотеці відкриваються безкоштовні курси режисури, кіно та журналістики, які будуть проводити Генкалюк Руслан — режисер-документаліст та Цуприк Діана — тележурналіст. Запрошуємо всіх бажаючих! Контактні телефони: 0967673966, 0979111824

Архів публікацій