«Дім життя», «Аптека для душі»

«Дім життя», «Аптека для душі» — так в давнину називали люди бібліотеку.

І сьогодні наша сільська бібліотека є осередком духовної культури – чи не єдине місце в селі, де кожний мешканець може вільно отримати книгу, приємно поспілкуватися, а іноді і просто відпочити.

Переступивши поріг нашої бібліотеки, поринаєш у світ книг. Невеличке, але затишне приміщення з міні-музеєм, прикрашене квітами, предметами декоративно-прикладного мистецтва минувшини та нового часу, зразками березівського одягу з «бабусиної скрині» створює особливу атмосферу. Різноманітні книжкові виставки, тематичні полички, інформаційні кутки, виставки творчих робіт і малюнків вказують на зміст роботи бібліотеки.

Маючи організаторські здібності бібліотекар організовує різні масові заходи по відзначенню ювілейних та знаменних дат, бере активну участь у всіх загальносільських та клубних заходах.

Ось і зараз складає сценарій до участі жителів кутка «Дуброва» у святі української старовинної пісні. Ведеться клопітка пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, бібліотеки, церкви, відродження імен визначних діячів села, збирання народних пісень, легенд, приказок, переказів старожилів, а потім експонуються для користувачів на книжковій виставці «Відкрий для себе рідне село».

В такому ж напрямку працює при бібліотеці клуб за інтересами «Гуцульська криниця», мета якого збирання, зберігання, відтворення і популяризація народних свят, звичаїв, обрядів, що побутували в Березові колись і тепер.

Добре було б придбати для бібліотеки комп’ютерну техніку і тоді кожна молода людина могла б навчитись володіти навиками пошуку необхідної інформації.

З часу створення в селі нового осередку «Просвіти» завідуюча бібліотекою бере участь у його роботі, що в майбутньому посприяє зміцненню зв’язків бібліотеки з громадськістю.

Бібліотека в нашому селі – це заслуга наших дідів-прадідів, які серед інших закладів поклали на перше місце хати-читальні, тож я думаю, що громада села берегтиме надбання своїх предків і всіляко підтримуватиме те, що приносить неабияку користь.

Отець Ігор ПОЛЮК,
парох села Н.Березова.

Share

Comments are closed.

Оголошення

При Косівській міській бібліотеці відкриваються безкоштовні курси режисури, кіно та журналістики, які будуть проводити Генкалюк Руслан — режисер-документаліст та Цуприк Діана — тележурналіст. Запрошуємо всіх бажаючих! Контактні телефони: 0967673966, 0979111824

Архів публікацій